Jak proměnit nafukovací balónek v mořského ďasa? Velmi jednoduše a práci zvládnout i předškolní děti, kterým se bude nejvíce líbit fáze „plácání lepidla“. Na výrobu, nejen mořského ďasa, potřebujete nafukovací balónek, tapetovací lepidlo, štětec, noviny, barvy. 

Postup:

  1. Balónek nafoukněte a umístěte na podstavec (můžete použít i kuchyňské nádobí, tapetovací lepidlo jde bez potíží umýt).
  2. Na větší kusy natrhané noviny lepte ve vrstvách, určitě nepostačí jedna vrstva, protože více vrstev výrobek zpevní.  Ideální je lepidlo nanášet větším malířským štětcem, jen počítejte s tím, že bude všude kolem, proto se dostatečně obložte podložkou.
  3. Jakmile je balónek celý pokrytý více vrstvami, musíte minimálně den počkat, až vše dostatečně zaschne. Samozřejmě čím více vrstev, tím delší schnutí vás čeká.
  4. A můžete barvit, já jsem s dětmi před natíráním rovnou vyřezala nožem rybí tlamu, abychom nemuseli čekat, až barva zaschne.
  5. A teď opět chvíle čekání, akrylové barvy, které dobře kryjí a které byly na barvení ryby použity si pár hodin žádají.
  6. Jakmile barva dobře zaschne, dozdobte rybu vším potřebným. Ploutve jsou vyrobeny z tvrdého papíru, který jsme nalepili tavnou pistolí, na rybí ocas byla použita látka. Oči jsou „mrkací“ z obchodu a opět přilepené tavnou pistolí.
  7. Největší výzvou při výrobě našeho mořského ďasa bylo jeho světýlko. Původně jsme měli v plánu použít malou baterku, ale čas nás tlačil, svítící „party“ tyčinky jsme nesehnali a tak posloužil kousek drátu a ovčí rouno. Drát je silnější, aby dobře držel tvar a bez potíží šel upevnit. Jednoduše prostrčte rybí tlamou ruku a drátek přilepte lepenkou.

Tip: Tapetovací lepidlo pořídíte v hobby marketech za pár korun a vydrží vám na mnoho dalších projektů, můžete ho i ředit vodou.