Jak proměnit nafukovací balónek v mořského ďasa? Velmi jednoduše a práci zvládnout i předškolní děti, kterým se bude nejvíce líbit fáze „plácání lepidla“. Na výrobu, nejen mořského ďasa, potřebujete nafukovací balónek, tapetovací lepidlo, štětec, noviny, barvy.
Postup:
- Balónek nafoukněte a umístěte na podstavec (můžete použít i kuchyňské nádobí, tapetovací lepidlo jde bez potíží umýt).
- Na větší kusy natrhané noviny lepte ve vrstvách, určitě nepostačí jedna vrstva, protože více vrstev výrobek zpevní. Ideální je lepidlo nanášet větším malířským štětcem, jen počítejte s tím, že bude všude kolem, proto se dostatečně obložte podložkou.
- Jakmile je balónek celý pokrytý více vrstvami, musíte minimálně den počkat, až vše dostatečně zaschne. Samozřejmě čím více vrstev, tím delší schnutí vás čeká.
- A můžete barvit, já jsem s dětmi před natíráním rovnou vyřezala nožem rybí tlamu, abychom nemuseli čekat, až barva zaschne.
- A teď opět chvíle čekání, akrylové barvy, které dobře kryjí a které byly na barvení ryby použity si pár hodin žádají.
- Jakmile barva dobře zaschne, dozdobte rybu vším potřebným. Ploutve jsou vyrobeny z tvrdého papíru, který jsme nalepili tavnou pistolí, na rybí ocas byla použita látka. Oči jsou „mrkací“ z obchodu a opět přilepené tavnou pistolí.
- Největší výzvou při výrobě našeho mořského ďasa bylo jeho světýlko. Původně jsme měli v plánu použít malou baterku, ale čas nás tlačil, svítící „party“ tyčinky jsme nesehnali a tak posloužil kousek drátu a ovčí rouno. Drát je silnější, aby dobře držel tvar a bez potíží šel upevnit. Jednoduše prostrčte rybí tlamou ruku a drátek přilepte lepenkou.
Tip: Tapetovací lepidlo pořídíte v hobby marketech za pár korun a vydrží vám na mnoho dalších projektů, můžete ho i ředit vodou.