Z ovčího rouna lze i s dětmi vyrobit spoustu krásných věcí, ale když už máte kuliček a copánků, že nevíte, co s nimi, zkuste třeba obrázky (obrázky na fotografii vyrobily děti). Pro výrobu těchto obrázků potřebujete jen velmi malé množství rouna, protože pokud máte rámeček se sklem, nemuselo by se vám podařit sklo dobře upevnit. Dále potřebujete filc, který si ustřihnete dle rozměrů výsledného obrázku a pak vše ostatní pro plstění, tedy molitanovou podložku a plstící jehlu. S rounem pracujete jako u jiných výrobků, tedy vpichujete plstící jehlou malé kousky rouna do filcu, který máte rozložený na molitanové podložce.

Tip: Filc klade větší odpor, než když pracujete pouze s ovčím rounem. Proto pracujte pomalu, aby se vám zbytečně nelámaly jehly.

Tip: Kam pro rouno? To už jsme si na mých stránkách prozradili, ale všem novým doporučuji, aby se podívali po chráněných dílnách, kde pracují osoby s postižením, protože zpracování rouna bývá častou náplní jejich práce. Já mám ráda například Děvčátko Momo, organizaci, která provozuje i Sociálněterapeutickou dílnu Momo a rouno lze objednat přes internet. V Praze 7 již dlouho pomáhá lidem s postižením Dílna Gawain, bohužel u nich si lze rouno vyzvednout pouze osobně. A kam pro filc, který bývá ve výtvarných potřebách zbytečně drahý? Objednejte si ho přímo u výrobce, a to u firmy Filc, jak jinak :-). Na jejich stránkách najdete cenově velmi výhodné sady, navíc prodávaný filc je ve větších rozměrech, než většinou dostanete v obchodě.