Když jsem navštěvovala základní školu, výtvarná výchova se nesla v poměrně jednotvárném duchu: obtisky listů bez ohledu na náš zvyšující se věk, malování ovoce, foukání do klovatiny a zapouštění barev a tak pořád dokola. Vlastně jsem výtvarnou výchovu brala jako fajn předmět, ve kterém se však tak trochu nudím. I proto si dodnes vzpomínám na hodinu, kdy jsme měli ve skupinách vytvořit divadlo a pro něj vymyslet a pro spolužáky zahrát pohádku. Bylo to velké obohacení hodin, kdy jsme stále dokola používali vodové barvy.

Možná i proto divadla s dětmi ráda tvořím i já. Se staršími dětmi ve „třech údolích“ jsme se do nich pustili v týdnu s projektem „divadlo“. Základ divadla a kulis vznikl z krabic a bylo na dětech, jak k výzdobě přistoupily. Loutky vznikly z plastových lahviček, které byly nejdříve oblepeny novinami za pomocí tapetovacího lepidla a následně dozdobeny. Hlava loutky je z polystyrenové kuličky.

Těším se na vás u mě na facebooku.

Tip: Nechte vše na dětech, doneste doprostřed místnosti hromadu materiálu a nechte je, ať se jím přehrabují a hledají ty správné poklady pro své divadlo.