Klobouky jsou skutečným hitem mého pravidelného tvoření, a to bez rozdílu věku a pohlaví. Naposledy jsem „klobouky“ přinesla do skupiny domácích školáků, kteří měli projektový týden o řemeslech.

Při jejich tvorbě se neobejdete bez tavné pistole, dále víčka od pet láhve na tzv. korunu klobouku, kousku tvrdého papíru na základ krempy, potahové látky (ideální je filc, plst, protože se dobře lepí herkulesem), ale také kůže atd. a nakonec spoustu ozdob, peříček, stužek ….

Nejdříve si z tvrdého papíru vystřihněte „krempu“, viz fotka. Najděte si hrnek, tak akorát, kolem něj si obkreslete kolo – kružítko nevlastním :-). Vnitřní otvor přizpůsobte velikosti víčka, s tím, že ho vystřihněte o trochu menší, aby se na něj dalo víčko posadit a přilepit tavnou pistolí.

Nyní nalepte tavnou pistolí víčko, viz fotka.

A nyní již můžete směle potahovat. Při práci se mi nejvíce osvědčila hrubá látka, jako je plst, filc, krásná je také kůže, která díky lepidlu změkne a lze ji na klobouk natvarovat, jakoby prsty mačkat kůži, aby si vytvořily záhyby (jeden je na ukázku na hromadné fotce). Při lepení používám Herkules.

V posledním kroku si klobouk dozdobte dle fantazie, peříčko by nemělo nikdy chybět :-).

Pište mi na facebook a těším se, Vladimíra Ludková

Tip: Peříčko drží nejlépe tavnou pistolí, na stužku stačí Herkules. A žhavým tipem je pak klobouky použít jako „brož“, klobouk stačí podlepit kouskem tvrdého papíru a tavnou pistolí na něj nalepit spínací špendlík. Sama jsem je pak jednou využila do vazby květiny.