Barevné pet láhve nevyhazujte. My jsme si je schovávali, až nás něco napadne. A tak vznikl větrolam. Na výrobu upotřebíte malé plastové květináče od sazeniček, vlasec (ale postačí i silnější nit), na kousky nastříhané plastové láhve, knoflík nebo korálek. 

Postup:

  1. Plastovou láhev nastříhejte na menší kousky, které po okrajích opalte nad plamenem svíčky (ideální je čajová svíčka), čímž vám vzniknou plastové korále. V této fázi je třeba asistence dospělého, jednak pracujete se svíčkou, ale se navíc plast hůře stříhá. Plast se teplem pokroutí. Rozhodně pracujte v dobře větrané místnosti. Do takto připravených plastových „korálků“ udělejte dírku, k čemuž vám poslouží šídlo, ale i ostrá špička nože, nůžek.
  2. Ustřihněte si vlasec na jehož konec přivažte korálek. My jsme si na malý plastový květináč ustřihli cca 3 vlákna, více by se nám ani nepodařilo upevnit.
  3. Na takto připravené vlákno navlékejte plastové korále z láhví, záleží jen na vás, jak dlouhé chcete mít „střapce“. Je fajn trochu měřit jednotlivé délky, pěkně vypadá, když nejsou všechny „střapce“ stejně dlouhé.
  4. Jakmile máte navlečeno, přivažte navlečené „střapce“ do otvorů květináče a nezapomeňte na uzlík k zavěšení.
  5. Plastový květináč můžete dozdobit dle fantazie, my jsme použili glitrové lepidlo, které na plastu dobře drží.